W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia pk. "LAS 2021"

11.10.2021

Na zdjęciu widzimy samochody pożarnicze oraz strażaków rozkładających zbiornik na wodę. W tle widzimy drogę leśna i las.

9 października br. przeprowadzono ćwiczenie praktyczne pk. „LAS 2021”, w zakresie organizacji i prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenach leśnych Leśnictwa Zmysłówka (Nadleśnictwo Leżajsk). W ćwiczeniu udział wzięły wydzielone siły  i środki Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku, w tym Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Leżajsku i Nowej Sarzynie oraz jednostek OSP z terenu gminy Grodzisko Dolne. Podczas ćwiczeń sprawdzono; sposoby alarmowania i dysponowania, stan dróg i dojazdów pożarowych, miejsca czerpania wody do celów przeciwpożarowych oraz łączność radiową i telefoniczną.  Doskonalono umiejętności dowodzenia siłami i środkami jednostek ochrony przeciwpożarowej przez kadrę dowódczą PSP (poziom interwencyjny i taktyczny) oraz zasady współpracy i współdziałania z żołnierzami 32 Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska (3 Podkarpacka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej) oraz leśnikami i administracją samorządową. Podsumowania ćwiczeń dokonał st. bryg. Józef Kludys – Komendant Powiatowy PSP w Leżajsku.


Opracowanie: st. bryg. Jacek Grzywna, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia:  st. kpt. Damian Kurek , KP PSP Leżajsk

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}