W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna OGNIK


Sala edukacyjna "OGNIK" powstała w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu w całej Polsce powstały sale edukacyjne do prowadzenia przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na terenie powiatu leżajskiego taka sala edukacyjna powstała w budynku Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowej Sarzynie. 

W ramach programu strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. 
Rolą strażaków jest między innymi wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą nauczyć się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy.


Dane kontaktowe:

ul. Chemików 5
37-310 Nowa Sarzyna

tel. (017) 2411466, (017) 2411467
e-mail: jrgsarzyna@kppsp.lezajsk.pl

Mapa dojazdu:

 

{"register":{"columns":[]}}