W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP

02.09.2021

Na zdjęciu widzimy strażaków w umundurowaniu między innymi Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i jego zastępcę ora osoby cywilne pozujące do wspólnego zdjęcia z zwycięzcami biegu stojącymi na podium.

30 sierpnia 2021 roku w Ożennej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim o Puchar Komendanta Głównego PSP oraz XVIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Biegach Przełajowych.

W Mistrzostwach wystartowało 81 sportowców, w tym 3 z powiatu leżajskiego.  Zawodnicy pokonywali wymagającą trasę przebiegającą przez teren Magurskiego Parku Narodowego, charakteryzującą się przewyższeniem na poziomie ok 200m. Zawodów nie ułatwiała również aura pogodowa – przez całą rywalizacje strażakom towarzyszyły duże opady deszczu.

Mimo to, bieg zakończył się sukcesem naszych biegaczy, w szczególności dla st. str. Pawła Gielarowca, który zajął III miejsce w kategorii mężczyzn do 39 lat w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Górskim, a jednocześnie trzecie w kategorii OPEN w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych z czasem 38 min 2 sek. Bardzo dobry wynik osiągnęli pozostali dwaj reprezentanci KP PSP Leżajsku: Bartłomiej Madej, który na mecie zameldował się na 5. pozycji w kategorii do 29 lat w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych oraz st. sekc. Damian Żuczek – 13. pozycja w kategorii do 39 lat w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w biegach przełajowych.

Pełne wyniki biegu dostępne pod adresem https://system.timedo.pl

 

Opracowanie: st. str. Paweł Gielarowiec, KP PSP Leżajsk,
Zdjęcia: st. str. Paweł Gielarowiec, KP PSP Leżajsk

Zdjęcia (6)