W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SzczepimySię z OSP w powiecie leżajskim

31.08.2021

Na banerze widzimy napis #SzczepimySię z OSP w powiecie leżajskim. Na banerze znajdują się również grafika szczepionki i szczykafki z igłą oraz wizualizacja wirusa w powiększeniu.

Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu leżajskiego aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „#SzczepimySię z OSP”. Już 16 jednostek OSP podpisało umowy na szczepienia i aktywnie uczestniczą w akcji, poprzez organizacje punktów szczepień na lokalnych imprezach i wydarzeniach kulturalnych, między innymi:

- 14 sierpnia br. 70-lecie MZKS UNIA Nowa Sarzyna – podczas pikniku na stadionie UNII stacjonował mobilny punkt szczepień wraz z ochotnikami z OSP Ruda Łańcucka.

- 15 sierpnia – bieg uliczny „Wilczym Tropem” – na mecie biegu stacjonował punkt mobilny wraz z jednostką JRG Leżajsk oraz OSP Ruda Łańcucka i OSP Łukowa.

- 15 sierpnia – dożynki gminne w miejscowości Giedlarowa, w trakcie trwania uroczystości związanych ze świętem Dożynek działał punkt mobilny wraz z jednostką OSP Giedlarowa.

-  25 sierpnia – jednostka OSP Łętownia wzięła udział w pikniku zorganizowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

-  28 sierpnia – promowanie akcji na lokalnym targowisku, gdzie stacjonował mobilny punkt szczepień wraz z ochotnikami z OSP Ruda Łańcucka, a także w godzinach wieczornych na pikniku zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich; promowanie akcji przez OSP Grodzisko Dolne na pikniku w miejscowości Grodzisko Dolne.

- 29 sierpnia – promowanie akcji przez jednostki OSP: Sarzyna, Wola Zarczycka, Łukowa na piknikach zorganizowanych w swoich miejscowościach oraz dowóz osób do punku szczepień przez OSP Wola Zarczycka.

W powyższych przedsięwzięciach zadania jednostek straży pożarnych polegały na propagowaniu akcji oraz pomocy przy funkcjonowaniu punktu mobilnego.

 

 

Opracowanie: KP PSP Leżajsk