W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia podstawowe strażaków OSP

30.06.2021

Na zdjęciu widzimy druhów OSP oraz funkcjonariuszy PSP pozujących do grupowego zdjęcia na tle budynku Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Leżajsku.

20 czerwca br. w KP PSP w Leżajsku zakończyły się „Szkolenia Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych” z terenu powiatu leżajskiego. Kursy przebiegały jednocześnie w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Leżajsku
i w Nowej Sarzynie.

Celem szkoleń było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego
i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu, podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, prowadzenia łączności w sieciach radiowych Państwowej Straży Pożarnej, oraz kierowanie ruchem drogowym podczas działań ratowniczych.

Część teoretyczna została zrealizowana metodą „na odległość” w systemie
e-learningowym z wykorzystaniem platformy internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i zakończyła się egzaminem w dniu 28 marca 2021 r.

Ze względu na wzrost zagrożenia epidemicznego wywołanego chorobą SARS-Cov-2 zajęcia praktyczne rozpoczęły się dopiero 16 maja br.

Szkolenia ukończyło łącznie 63 strażaków OSP z terenu powiatu leżajskiego. Otrzymali oni stosowne zaświadczenia, umożliwiające im bezpośredni udział
w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a także dalsze podnoszenie wiedzy oraz kwalifikacji ratowniczych.

Wręczenia zaświadczeń dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
w Leżajsku st. bryg. Jacek Grzywna wraz z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druhem Romanem Szałajko oraz Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Nowej Sarzynie druhem Janem Pinderskim.

Opracowanie:  st. kpt. Piotr Szpytma