W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „Leżajsk 2025”

23.10.2025

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „Leżajsk 2025”

22 października 2025 r. na  terenie żwirowni w Łętowni (pow. leżajski) odbyły się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „Leżajsk 2025”.

Celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji i prowadzenia działań ratowniczych w warunkach zagrożenia powodziowego.

W ramach ćwiczeń zrealizowane zostały epizody dotyczące budowy i umacniania wałów przeciwpowodziowych, ewakuacji osób uwięzionych przez wodę, poszukiwania i przemieszczenia zatopionego pojazdu.

Przebieg manewrów nadzorował zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego  PSP st. bryg. Grzegorz Oleniacz.

W ćwiczeniach uczestniczyło ponad 200 uczestników – w tym siły i środki wchodzące w skład Kompanii Specjalnej „Rzeszów”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Sanok”,  jednostki PSP i OSP z terenu powiatu leżajskiego i przemyskiego, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie i Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, Wody Polskie, przedstawiciele zarządzania kryzysowego szczebla powiatowego i gminnego, ratownicy medyczni
z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

 

Opracowanie: bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
Zdjęcia: st. bryg. Marcin Betleja, KW PSP Rzeszów; st. str. Jacek Kotulski, KP PSP Leżajsk

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}