W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy szczepią się przeciw COVID - 19

01.04.2021

Na zdjęciu strażak w umundurowaniu koszarowym i pielęgniarka podczas szczepienia.

Pierwsze grupy funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Policji z powaiatu mieleckiego poddały się na przełomie marca i kwietnia procesowi szczepień przeciw Covid - 19. Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjeli pierwszą dawkę szczepionki w dniu 1 kwietnia 2021 r. Chętni do szczepień podzieleni zostali na kila grup i są szczepieni zgodnie z harmonogramem szczepień. W szczepieniach licznie udział biorą również strażacy ochotnicy z terenu całego powiatu mieleckiego.  Pierwszą turę szczepień przeprowadzono  w  punkcie szczepień na terenie szpitala powiatowego w Kolbuszowej.
Obecnie na podkarpaciu chęć przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 zadeklarowało ponad 2400 strażaków. Proces szczepień funkcjonariuszy naszego regionu  będzie się odbywał w 21 wyznaczonych punktach szczepień.

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu,
Zdjęcia: KP PSP Mielec.

Zdjęcia (2)