W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W powiecie mieleckim trwają konsultację z druhami w sprawie projektu ustawy o OSP

16.05.2021

Zdjęcie zrobione w sali. Na fotografii przy stole prezydialny siedzą trzy osoby podczas spotkania. Wśród nich dwóch strażaków PSP ubranych w mundury wyjściowe oraz dh OSP ubrany w mundur koszarowy.

Konsultacje w powiecie mieleckim dotyczące projektu ustawy rozpoczęły się od spotkania 14 maja br. w Rzędzianowicach podczas posiedzenia zarządu powiatowego ZOSP w Mielcu. W tym samym dniu w remizie OSP w Kiełkowie zorganizowano spotkanie z druhami OSP z terenu gminy Przecław, a 15 maja br. z druhami z gminy w Padwi Narodowej. Tematem spotkań były konsultacje w sprawie projektu ustawy, której celem będzie uregulowanie sytuacji stowarzyszeń jakimi są ochotnicze straże pożarne. We wszystkich  spotkaniach uczestniczył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP  st.bryg. Andrzej Marczenia.


 W remizie OSP Kiełków byli również obecni  zastępca komendanta powiatowego komendy powiatowej PSP w Mielcu  bryg. Marek Gawlak, burmistrz  gminy  Przecław Siembab Renata i komendant gminny ZOSP dh Marcin Wieczerzak jako gospodarz. W Padwi Narodowej w spotkaniu z druhami i zastępcą podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP uczestniczył komendant powiatowy PSP w Mielcu mł.bryg. Łukasz Kapinos i komendant gminny ZOSP dh Piotr Kędzior jako gospodarz. W trakcie zorganizowanych zebrań st.bryg. Andrzej Marczenia bardzo szczegółowo omówił założenia nowej ustawy, a  po ich przedstawieniu spotkania przybrały formę dyskusji, w której druhowie zadawali pytania dot. zapisów w omawianym projekcie ustawy i przedstawiali swoje spostrzeżenia. Zgłoszone przez druhów  uwagi  zostały odnotowane i zostaną przekazane do rozpatrzenia twórcom konsultowanego projektu.
    W kolejnych dniach zaplanowano następne spotkania w pozostałych gminach powiatu mieleckiego.

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu,
Zdjęcia: OSP Kiełków i OSP PAdew Narodowa.

Materiały

Projekt ustawy o OSP
projekt​_ustawy​_o​_OSP​_wersja​_do​_konsultacji.pdf 0.17MB

Zdjęcia (5)