W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Doposażenie społeczeństwa w środki ochrony indywidualne przeciw Covid-19

01.04.2021

Na zdjęciu widać dwóch strażaków, którzy pakują maseczki ochronne do samochody pożarniczego typu bus.

W dniu 1 kwietnia 2021 roku strażacy powiatu oleśnickiego przeprowadzili dystrybucję środków ochrony indywidualnej (maseczek ochronnych) do parafii na terenie powiatu. Akcja rozwożenia maseczek, koordynowana przez Wojewodę Dolnośląskiego, to część ogólnopolskich działań w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dla obywateli.

W województwie dolnośląskim Państwowa Straż Pożarna dostarczyła 2 miliony 64 tysiące maseczek.  Zorganizowaniem dystrybucji tak dużej liczby środków ochronnych do poszczególnych powiatów zajęła się Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

Dla naszego powiatu przeznaczono 80 tysięcy maseczek, które odebraliśmy w dniu 31.03.2021r. z KP PSP w Trzebnicy. Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy przeprowadziła rozpoznanie parafii (27 parafii różnych wyznań) oraz rozdział maseczek. Pierwszego kwietnia wspólnie ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu rozdysponowaliśmy maseczki do adresatów.  O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie.

Zdjęcia (2)