W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Spotkanie online z seniorami.

12.04.2021

Zdjęcie ilustracyjne do szkolenia seniorów. Na zdjęciu widać strażaka przed laptopem.

W dniu 12.04.2021 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy przy ul. Hallera 3 mł. kpt. Marcin Purzyński na zaproszenie Rzecznika Prasowego Policji przeprowadził (zdalnie) spotkanie z seniorami z powiatu oleśnickiego pn. „Senior Online”. Cykl takich spotkań w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca organizuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

Podczas spotkania poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem podczas użytkowania pieców gazowych (tzw. junkersów), ich prawidłową eksploatacją oraz z niebezpieczeństwem związanym z emisją tlenku węgla na organizm człowieka. Ponadto, osoby uczestniczące w spotkaniu poinformowano o konieczności sprawdzania i prawidłowego eksploatowania przewodów spalinowych i wentylacyjnych.

W czasie spotkania przekazano również informację nt. prawidłowego zachowania się i sposobie postępowania w momencie, gdy dojdzie do utraty przytomności u osoby narażonej na emisję tlenku węgla.

Ponadto, wraz z oficerem prasowym komendanta powiatowego policji w Oleśnicy zwrócono się z prośbą o zaprzestanie procederu wypalania traw, nieużytków oraz pozostałości roślinnych (liści, gałęzi) na terenach ogródków działkowych.    

Seniorzy naszego powiatu świetnie radzą sobie  z nowymi technologiami i możliwościami jakie one dają. Mamy nadzieję, na kolejne tego typu przedsięwzięcia, które będą cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców powiatu.

KP PSP Oleśnica.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
16.04.2021 10:47 Łukasz Słoma
Pierwsza publikacja:
16.04.2021 10:44 Łukasz Słoma