W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Strażacki bieg na orientację

24.04.2021

Na zdjęciu widać strażaków, zwycięzców biegu na orientację. Stoją na podium z otrzymanymi pucharami.

W dniu 24 kwietnia 2021r., w ramach biegów „Słodkie na orientację bieganie” miały miejsce I Otwarte Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w pieszym rajdzie na orientację.

Start zawodów miał miejsce w parku pałacowym w Goszczu, natomiast trasa wiodła malowniczymi lasami gminy Twardogóra.

We wszystkich biegach (zawodnicy startowali w różnych przedziałach czasowych, z uwagi na zachowanie wymogów sanitarnych związanych z epidemią Covid-19) udział wzięło około 250 zawodników. Trasa przeznaczona dla rodzin z dziećmi liczyła ok. 10 kilometrów, a pozostałe ok. 25 i 50 km. Rowerzyści mogli się sprawdzić na dystansie 60 kilometrów.

W kategorii „biegu strażackiego” wzięło udział kilkunastu zawodników, którzy rozpoczynali trasę indywidualnie z kilkuminutową przerwą między startami biegaczy, z zachowaniem dystansu od pozostałych zawodników. Podczas pokonywania trasy, na zawodników czekało odnalezienie 23 punktów kontrolnych i dotarcie do mety. Łączny czas wraz z bonifikatą za odnalezione punkty ostatecznie decydował, który strażak okazał się najlepszy w biegu.

Najlepszymi biegaczami okazali się:                

I miejsce –Szymon Ławecki z KG PSP w Warszawie – czas 1:41:15

II miejsce – Marcin Zdziebło z KM PSP w Żorach – czas 1:56:44

III miejsce – Dominik Wels z KM PSP w Lesznie – czas 2:06:41

Nagrody i Puchar dla zwycięzcy wręczali: st. kpt. Mirosław Boczar – Zastępca Naczelnika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu oraz bryg. Andrzej Fischer – Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy.

Organizatorem biegu strażaków była Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, a współorganizatorami – Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy, GOSiR Twardogóra oraz firma SanitClean.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do bardzo dobrej organizacji przebiegu zawodów, jak również uczestnikom za udział w zawodach, jednocześnie licząc że mistrzostwa na trwałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń sportowych strażaków w naszym powiecie.

KP PSP Oleśnica

Zdjęcia (4)