W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia doskonalące strażaków na dworcu PKP w Skarżysku-Kamiennej.

10.06.2021

Na zdjęciu widać na pierwszym planie strażacki samochód typu drabina. Samochód jest w kolorze czerwonym. Obok pojazdu przechodzi ratownik ubrany w czarne ubranie bojowe. Na głowie ma czerwony hełm. Samochód stoi przed budynkiem dworca kolejowego z którego dachu przy użyciu drabiny mechanicznej ewakuują poszkodowaną osobę. Osoba ewakuowana jest na desce ortopedycznej umocowanej do kosza mechanicznej drabiny. W koszu znajduje się strażak ubrany w czarne ubranie bojowe. Na głowie ma czerwony hełm. Strażak asekuruje poszkodowaną osobę przy ewakuacji. W tle widoczne są zabudowania.

10 czerwca 2021 r. strażacy z JRG Skarżysko-Kamienna zakończyli trzydniowe ćwiczenia taktyczno-bojowe na dworcu PKP w Skarżysku-Kamiennej. Ćwiczenia odbyły się zgodnie z planem doskonalenia zawodowego. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie procedur i możliwości podejmowania działań ratowniczych na dworcu kolejowym PKP w Skarżysku-Kamiennej. Obiekt ten w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont,  został zmodernizowany i wkrótce zostanie oddany do użytku. Jeden ze scenariuszy ćwiczeń miał na celu sprawdzenie możliwości i parametrów technicznych nowo pozyskanej drabiny SD30 przez skarżyskich strażaków.

                Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zapoznali się z rozkładem pomieszczeń, infrastrukturą techniczną i elementami zabezpieczeń obiektu.

 

Opracowanie: st. kpt. Sławomir Wawrzak – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia (3)