W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Doskonalenie zawodowe skarżyskich strażaków z zakresu działań na akwenach wodnych

15.07.2021

Na zdjęciu widzimy strażaków ubranych w kamizelki ratunkowe płynących łodzią ratowniczą do poszkodowanego w celu wyciągnięci ago. Za poszkodowanego służby koło ratunkowe. W tle widać drzewa.

Doskonalenie zawodowe skarżyskich strażaków z zakresu działań na akwenach wodnych

W dniach 13-15 lipca br. na zbiornikach wodnych powiatu skarżyskiego  (Bliżyn, Rejów, Jaśle) strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej
w Skarżysku - Kamiennej doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W trakcie prowadzonych ćwiczeń omówiono oraz zrealizowano zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym. W ćwiczeniach tych udział brał powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego. W trakcie doskonalenia  wykorzystano sprzęt, jakim dysponuje skarżyska jednostka oraz różne techniki jakimi można się posłużyć podczas ratowania osoby tonącej.

Tegoroczne, upalne lato wyjątkowo sprzyja  kąpielom w zbiornikach wodnych, jednak nie wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i bardzo szybko w Polsce rośnie liczba utonięć.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą!

 

Opracowanie: st. kpt. Sławomir Wawrzak

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki

Zdjęcia (3)