W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dwa wypadki tuż przed godziną 3-cią w nocy na S7 w Skarżysku-Kamiennej

17.07.2021

Na zdjęciu widać uszkodzony przód samochodu osobowego, który uderzył w tył naczepy ciężarówki. Z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne. Obok samochodu leżą walizki podróżnicze. Obok pojazdu chodzą policjanci i strażak . W tle widać karetkę pogotowia z włączonymi sygnałami świetlnymi.

Dwa wypadki tuż przed godziną 3-cią w nocy na S7 w Skarżysku-Kamiennej

                                                                            

17 lipca br. o godzinie 02:41 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP  w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z 5-cioma osobami w aucie z samochodem ciężarowym na węźle Skarżysko Północ na trasie S7 w Skarżysku-Kamiennej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia napięcia w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującym samochodem osobowym. Po przekazaniu Zespołom Ratownictwa Medycznego, poszkodowani zostali zabrani do szpitala na dalsze badania. 18 minut później do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie S7. Tym razem zdarzenie miało miejsce na wysokości wjazdu na trasę S7 w stronę Kielc z drogi krajowej nr 42. Podczas tego zdarzenia samochód osobowy, którym kierowała kobieta uderzył z bariery energochłonne. Doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych na jezdnię oraz rozrzucone zostały elementy karoserii na jezdnię. W tym zdarzeniu działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, odłączeniu napięcia w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego kobieta została na miejscu zdarzenia.

W tych zdarzeniach łącznie brało udział 2 zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna, 2 zastępy JRG Szydłowiec oraz 2 zastępy z OSP Skarżysko-Kamienna

 

 

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak– Oficer prasowy KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: mł. bryg. Daniel Kiełek– JRG  PSP w Skarżysku-Kamiennej

            st. kpt. Michał Boguta – JRG  PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia (3)