W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Egzamin kursu podstawowego OSP w KP PSP w Skarżysku -Kamiennej

25.05.2021

Na zdjęciu widoczna jest grupa strażaków ubranych w ubrania koszarowe koloru czarnego. Grupa strażaków stoi na tle czerwonego strażackiego samochodu gaśniczego. Na pierwszym planie na zdjęciu widoczny jest strażak ubrany w czarne ubranie dowódczo sztabowe odwrócony tyłem. Naprzeciwko niego stoi inny strażak również ubrany w czarne ubranie koszarowe. Strażacy podają sobie ręce. W tle widać jest część budynku strażnicy w kolorach czerwony i żółtym. Na dalszym planie widoczne są fragmenty budynków mieszkalnych i drzewa.

22 maja 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu skarżyskiego. Druhowie, którzy chcą brać udział w akcjach ratowniczo gaśniczych od 19 września do 22 maja w dni wolne od pracy przyswajali podstawową wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wydłużony czas trwania kursu związany był z sytuacją epidemiologiczną w kraju. W czasie szkolenia realizowano tematykę dotyczącą taktyki działań ratowniczych i gaśniczych, udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, podstawowych czynności z zakresu ratownictwa technicznego, podstawowych czynności z zakresu działań przeciwpowodziowych, zasad pracy radiowej sieci UKF Państwowej Straży Pożarnej oraz wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze. W ramach zajęć praktycznych z zakresu sprzętu ochrony dróg oddechowych druhowie uczestniczyli w szkoleniu w komorze dymowej w KW PSP w Kielcach. W szkoleniu tym udział brało 19 członków OSP ze wszystkich gmin powiatu skarżyskiego.

Wszyscy uczestnicy szkolenia pozytywnie zaliczyli pisemny i praktyczny egzamin, który uprawnia druhów do udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

 

Opracowanie : st. kpt. Sławomir Wawrzak - KP PSP w Skarżysku – Kamiennej

Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki  - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia (5)