W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar samochodu osobowego na ul. Towarowej w Skarżysku-Kamiennej

13.07.2021

Na zdjęciu widzimy spalony samochód osobowy marki Renault Scenic. Dookoła pojazdu widać wodę, którą gaszony był pojazd. W tle widać jadący samochód po drodze w przeciwnym kierunku do stojącego spalonego auta oraz zabudowania.

Pożar samochodu osobowego na ul. Towarowej w Skarżysku-Kamiennej

13 lipca br. o godzinie 20:51 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania  Komendanta Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej o pożarze samochodu osobowego na ul. Towarowej w Skarżysku-Kamiennej. Dyżurny operacyjny powiatu zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej. Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono pożar całkowity samochodu osobowego marki Renault Scenic oraz poparzonego kierowcę, który znajdował się w pobliżu samochodu . Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Jednocześnie  strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie nakładając na poparzone części ciała opatrunki hydrożelowe. Poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili kamerą termowizyjną spalony pojazd na obecność ukrytych zarzewi ognia.

 

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak– oficer prasowy KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: asp. sztab. Paweł Węgrzyn – JRG Skarżysko-Kamienna

            Skarżysko 998

Zdjęcia (3)