W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek busa z ciężarówką na S7 w Skarżysku-Kamiennej, 6 osób zabranych do szpitala

06.09.2021

Zdjęcie pokazuje busa osobowego wbitego w tył naczepy przewożącej kruszywo. Siła uderzenia była tak duża, że tył naczepy przebił przednią szybę i znajduje się tuż przed twarzą kierowcy i pasażera busa. Z busa wylały się płyny eksploatacyjne stąd tuż przed nim widać różowy sorbent, którym strażacy posypali jezdnię celem sorpcji i neutralizacji substancji. W tle widać drzewa.

6 września br. ok godz. 05:16 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej w kierunku Kielc między węzłami Skarżysko Północ i Skarżysko Centrum. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że samochód osobowy (bus) Renault najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego przewożącego kruszywo.  Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji oraz zespoły PRM które udzielały pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Strażacy, jedną z osób poszkodowanych uwolnili za pomocą narzędzi hydraulicznych. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń, natomiast z dziewięciu osób podróżujących busem, sześć osób zostało poszkodowanych. Zostali oni zabrani do szpitala  na dalsze badania. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu napięcia w pojazdach oraz na udzieleniu KPP osobom poszkodowanym. Na czas trwania działań służb przez około 4 godziny były utrudnienia w ruchu na pasie jezdni w stronę Kielc.W działaniach udział brały 4 zastępy (16 strażaków) Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
 

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: asp .Rafał Maciejczak

Zdjęcia (3)