W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na trasie S7 w Łącznej, kierowca w ciężkim stanie zabrany przez LPR

09.09.2021

Zdjęcie pokazuje samochód osobowy wbity w tył naczepy samochodu ciężarowego. Siłą uderzenia była tak dużą , że koniec naczepy doszedł aż do końca drzwi pasażera.

9 września br. o godz. 08:50 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S7 w Łącznej w kierunku Skarżyska-Kamiennej. Samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Kierowca nie był w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej, natychmiast zadysponował strażaków na miejsce zdarzenia. Na miejscu zdarzenia pierwsi byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej jadący do Komendy Wojewódzkiej w Kielcach na trening przygotowujący do mistrzostw województwa w sporcie pożarniczym. Widząc zaistniałe zdarzenie na przeciwnym pasie ruchu, natychmiast zawrócili na pobliskim zjeździe do Łącznej i dojechali na miejsce zdarzenia. Działania strażaków polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Ich natychmiastowa reakcja przyniosła efekt i czynności życiowe u kierowcy powróciły. Kilka minut później poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie polegały na neutralizacji i sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych oraz na pomocy pogotowiu przy udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku kierowcy, którego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
 

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: st. ogn. Mariusz Janiec

Zdjęcia (3)