W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek w miejscowości Brzeście, DK 42 zablokowana przez prawie 3 godziny

05.09.2021

Zdjęcie obrazuje samochód osobowy marki Citroen leżący na dachu z powodu uderzenia jakie otrzymał od samochodu BMW. Drzwi pojazdu są uszkodzone i powgniatana jest karoseria. Obok pojazdu znajduje się przejście dla pieszych. Dookoła widać porozrzucane elementy samochodów . W tle widać światła błyskowe samochodu pożarniczego oraz rozbity samochód BMW i stojącego przy nim policjanta przesłuchującego jednego z uczestników zdarzenia.

5 września br. o godz. 19.56 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Brzeście gmina Bliżyn, powiat skarżyski. Po dojeździe na miejsca zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód Citroen Berlingo znajdował się na jednym z pasów jezdni na dachu, natomiast pojazd BMW na poboczu drogi.  Droga krajowa była całkowicie zablokowana. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji oraz zespoły PRM które udzielały pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Działania zastępów z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Bliżyn polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia w pojazdach, sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spośród dziewięciu osób biorących udział w zdarzeniu (w tym 3 letnie dziecko), cztery zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania. W działaniach udział brały 4 zastępy (18 strażaków) Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
 

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: asp.Rafał Maciejczak

Zdjęcia (3)