W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Projekty z udziałem budżetu państwa

Informacja o projektach realizowanych z udziałem dofinansowania budżetu państwa.

Kompleksowa termomodernizacja budynków KP PSP w Sokółce

Baner

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce w roku 2018 opracowała i złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji trzech budynków:

  • Budynku zaplecza technicznego z salą treningową i edukacyjną w Sokółce,
  • Budynku administracyjno – koszarowy Posterunku w Dąbrowie Białostockiej,
  • Budynku garażowo – warsztatowy Posterunku w Dąbrowie Białostockiej.

Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i w dniu 09.08.2019 r. w siedzibie  NFOŚiGW w  Warszawie,  Komendant  Powiatowy   Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce st. bryg. mgr inż. Dariusz Wojtecki podpisał umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą ,,Kompleksowa termomodernizacja obiektów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce”.

Maksymalny poziom dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu wynosi 85%, natomiast wkład własny ogólnych kosztów inwestycji wynikających z umowy pozostaje na poziomie 15%.

Poniżej zestawienie udziału środków finansowych z wyszczególnieniem wszystkich źródeł finansowania, w tym środków pochodzących z budżetu państwa:

Rzeczywista wartość projektu: 2 348 737,69

Wartość projektu (wydatki kawalifikowalne) 1 948 549,69 PLN, w tym:

  • Wkład Funduszy Europejskich (wydatki kawalifikowalne): 1 656 267,23 PLN
  • Wkład własny (wydatki kawalifikowalne): 292 282,46 PLN

Wkład środków finansowych pochodzących z budżetu państwa: 400 188,00 PLN

Cel projektu w całości wpisuje się w cele działania 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, poddziałania 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej i jest zbieżny z celem głównym Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska w obszarze czystej i efektywnej energii, w tym efektywności energetycznej oraz ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, co wpłynie pozytywnie na poprawę jakości powietrza na terenie miasta Sokółka oraz Dąbrowa Białostocka.

{"register":{"columns":[]}}