W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje dotyczące ustawy o OSP na terenie powiatu strzyżowskiego

14.05.2021

Na zdjęciu w centralnej części stoi starszy kapitan Damian Łojek w umundurowaniu wyjściowym. Po prawej jego stronie widoczne Godło Polski a następnie stronie ekran z wyświetloną prezentacją. Przed nim druhowie w umundurowaniu koszarowym siedzą na krzesłach w odstępach około 1,5 m.

14 maja 2021 roku odbyły się dwa spotkania z druhami z terenu powiatu strzyżowskiego których celem były konsultacje nowej ustawy o OSP.

Spotkanie w miejscowości Wyżne poprowadził st. bryg. Rafał Rutyna, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, natomiast spotkanie w Strzyżowie jego zastępca st. kpt. Damian Łojek.

Na spotkaniach omówiono założenia do projektu nowej ustawy o OSP oraz przeprowadzono dyskusję na tematy której budziły wątpliwości. Druhowie wnosili swoje uwagi do istniejących zapisów oraz wnosili własne propozycje. Wnioski ze spotkań zostaną przekazane Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP celem dalszego procedowania.

Opracowanie: st. kpt. Damian Łojek, KP PSP w Strzyżowie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Strzyżowie

Zdjęcia (2)