W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby przez mł. bryg Piotra Mazura i asp. sztab. Wacława Jarosza

29.01.2021

Na zdjęciu po prawej stronie stoi w umundurowaniu wyjściowym młodszy brygadier Piotr Mazur. W rękach trzyma pamiątkowy grawer z toporkiem strażackim. Po lewe stronie stoi w umundurowaniu wyjściowym aspirant sztabowy Wacław Jarosz. W lewej ręce trzyma pamiątkowy grawer z dzwonkiem. W tle za funkcjonariuszami Godło Polski oraz dwa czerwone filary.

29 stycznia 2021 r. o godzinie 09:00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przejścia na emeryturę mł. bryg. Piotra Mazura, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzyżowie oraz asp. sztab. Wacława Jarosza, dyżurnego operacyjnego stanowiska kierowania.

Odchodzący na emeryturę dowódca JRG, mł. bryg. Piotr Mazur rozpoczął naukę w 1994 roku w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po jej ukończeniu skierowany został do służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Krośnie a następnie przeniesiony do służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Brzozowie. Zajmował stanowiska związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W 2008 roku przeniesiony został do służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Strzyżowie na stanowisko dowódcy JRG. Podczas służby podnosił swoje kwalifikacje kończąc szkołę główną służby pożarnicze uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania uzyskując tytuł magistra. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie odznaczany i nagradzany:  

- Srebrna Odznaka Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej;

- Brązowy Medal za Długoletnią Służbę;

- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Odchodzący na emeryturę dyżurny operacyjny, asp. sztab. Wacław Jarosz rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie w 1992 roku. Po jej ukończeniu skierowany został do służby w Komendzie Rejonowej w Strzyżowie gdzie zajmował stanowiska związane działalnością operacyjną. W 1999 roku przeniesiony do służby na stanowisku kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzyżowie. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie odznaczany i nagradzany:

- Brązowy Krzyż Zasługi;

- Złota odznaka Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej;

- Brązowy Medal za Długoletnią Służbę;

- Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Podczas uroczystości wręczone zostały również decyzje w sprawie mianowania na wyższe stanowiska służbowe. Mianowani zostali:

- kpt. Marcin Bieszczad na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej,
- kpt. Krystian Pająk na stanowisko naczelnika wydziału ds. operacyjno-rozpoznawczych,
- mł. kpt. Paweł Ruszel na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany,
- mł. asp. Marcin Słowik na stanowisko starszego dyżurnego stanowiska kierowania,
- ogn. Łukasz Gątarski na stanowisko dyżurnego stanowiska kierowania,
- ogn. Jacek Niedziela na stanowisko operatora sprzętu,
- ogn. Grzegorz Rachwał na stanowisko operatora sprzętu,
- ogn. Grzegorz Iskra na stanowisko operatora sprzętu.

 

Opracowanie: st. kpt. Damian Łojek, KP PSP w Strzyżowie
Zdjęcia: mł. ogn. Jacek Pelczar, KP PSP w Strzyżowie

Zdjęcia (4)