W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Koordynator ds. dostępności

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu wyznaczył Koordynatora do spraw dostępności w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. 

Funkcję będzie pełnił Pan mł. asp. Maciej Pietralczyk – Starszy inspektor w Sekcji ds. kwatermistrzowsko - technicznych.

  

Podstawa prawna

Koordynator do spraw dostępności w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu został wyznaczony w związku z realizacją obowiązku nałożonego przez ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, która weszła w życie 20 września 2019 roku.

 

Zadania koordynatora ds. dostępności

Zgodnie z zapisami ustawy, do zadań koordynatora ds. dostępności będzie należało:

  • wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu;
  • przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu;
  • monitorowaniem działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

 

Dane kontaktowe:

Koordynator do spraw dostępności: mł. asp. Maciej Pietralczyk

Adres do korespondencji:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, ul. Wodna 1, 98-300 Wieluń

Telefon: 570 109 998

E-mail: m.pietralczyk@straz.lodz.pl

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
26.11.2020 14:26 kpt. Grzegorz Kasprzyczak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Kontrolno - Rozpoznawczy i Organizacyjno - Kadrowy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Koordynator ds. dostępności 1.0 26.11.2020 14:26 kpt. Grzegorz Kasprzyczak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP