W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar garażu na terenie hurtowni rowerów

18.02.2021

Na zdjęciu widać strażaków pracujących przy gaszeniu pożaru garażu, w tle spalone elementy budynku, na ziemi leży linia wężowa

18 lutego o godz. 19:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieluniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu na terenie hutrowni rowerów w Wieluniu przy ul. Wojska Polskiego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy staży z JRG Wieluń oraz cztery zastępy z OSP. Po dojeździe potwierdzono pożar garażu, zagrożony ogniem był graniczący z nim magazyn hurtowni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obronie zagrożonego obiektu i ugaszeniu palącego się garażu przy użyciu czterech prądów wody. Straty oszacowano na 100 tys. zł., a wartość uratowanego mienia na 400 tys. zł. Działania trwały 3 godz.

Opracowanie: kpt. G.Kasprzyczak - KP PSP Wieluń

Zdjęcia: mł. asp. T. Fertała - JRG Wieluń

Zdjęcia (2)