W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy kontrolowali stan pokrywy śnieżnej na dachach

17.02.2021

Na zdjęciu widać samochód pożarniczy - podnośnik hydrauliczny wraz ze strażakiem stojący przy budynku handlowym, w tle samochody osobowe na parkingu

17 lutego funkcjonariusze KP PSP w Wieluniu wraz z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kontrolę stanu pokrywy śnieżnej na dachach budynków wielkopowierzchniowych. Kontroli poddanych zostało łącznie 8 budynków,  w tym 4 budynki produkcyjno - magazynowe oraz 4 budynki użyteczności publicznej - handlowe. Podczas kontroli zwracano uwagę na grubość pokrywy śnieżnej i działania właścicieli lub zarządców budynków w zakresie usuwania zalegającego śniegu bądź zwisających sopli z dachu. W żadnym przypadku nie stwierdzono nieprawidłowości, a pokrywa śnieżna na dachach nie powodowała zagrożenia dla kontrukcji budynków, a co za tym idzie, także dla osób w nich przebywających.

Opracowanie: kpt. G. Kapsrzyczak - KP PSP Wieluń

Zdjęcia: mł. kpt. P. Bokwa i kpt. G. Kasprzyczak - KP PSP Wieluń

Zdjęcia (4)