W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Finansowanie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustala corocznie, nie później niż do 30 września, sposób podziału wpływów z opłat abonamentowych pomiędzy jednostki publicznej radiofonii i telewizji, w tym minimalny udział terenowych oddziałów spółki "Telewizja Polska - Spółka Akcyjna", na realizację misji w następnym roku kalendarzowym.

Sposób podziału zostaje dokonany po analizie planów programowo-finansowych spółek (zgodnie z art. 21c ust. 1 ustawy o rtv), ich sprawozdań z działalności w poprzednim roku kalendarzowym ( zgodnie z art. 31b ust. 1 tej ustawy), oraz po analizie kosztów realizacji misji,

Wyżej wymienione wpływy są w całości przeznaczone na działalność jednostek publicznej radiofonii i telewizji, z wyłączeniem potrąceń przewidzianych:

  • w art. 6 ust. 2 ustawy o opłatach abonamentowych (tj. po potrąceniu umownego wynagrodzenia dla operatora wyznaczonego (Pocztę Polską SA) za usługi związane z pobieraniem opłat abonamentowych),
  • w art. 7 ust. 8 ustawy o opłatach abonamentowych (tj. po pobraniu przez operatora wyznaczonego połowy wpływów z opłaty pobranej w przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego).
{"register":{"columns":[]}}