W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IX Olimpiada Wiedzy o Mediach - patronat KRRiT

10.11.2022

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach, promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej, a także doskonalenie umiejętności samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych na podstawie posiadanych informacji.

Zdjęcie ilustracyjne w poziomie. Grupa młodych ludzi siedzi przy oknie. Każdy trzyma w ręku tablet.

Wydarzenie jest organizowane przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z  piętnastoma uczelniami mieszczącymi się  w każdym województwie Polski.

„Olimpiada” realizowana jest w trzech etapach - część wojewódzka (dwa etapy) i część centralna organizowana w Warszawie.

Tematy I etapu wojewódzkiego, w którym uczestnicy mają napisać esej, stworzyć film, fotoreportaż lub fotokast:

  • odpowiedzialność za słowo w czasach mediów społecznościowych;
  • rola mediów w relacjonowaniu tematów trudnych (np. wojna, pandemia);
  • prawda i fikcja w przekazach medialnych;
  • współczesne media jako czwarta władza;
  • język w mediach, media w języku.

W ubiegłorocznej Olimpiadzie, we wszystkich etapach, wzięło udział ponad tysiąc trzystu uczestników z całego kraju, z czego do części centralnej  zakwalifikowało się sto pięćdziesiąt osób. Trzydziestu sześciu uczestników z najlepszymi wynikami otrzymało tytuł laureata Olimpiady, nagrody rzeczowe oraz możliwość podjęcia studiów na wybranej uczelni. Tytuł finalisty Olimpiady otrzymało trzydziestu sześciu uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Krajowa Rada ma nadzieję, że zainteresowanie tym ważnym społecznie tematem, będzie równie duże jak w roku ubiegłym.

Trzymamy kciuki za każdego uczestnika, życząc samych sukcesów!

Więcej informacji: https://owm.edu.pl/

 

{"register":{"columns":[]}}