W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie w KRRiT w celu zaangażowania mediów publicznych w działania na rzecz edukacji medialnej w Polsce

25.11.2021

24 listopada br., w ramach cyklu spotkań poświęconych edukacji medialnej, członkowie KRRiT spotkali się z przedstawicielami mediów publicznych.

zdjęcie ilustracyjne w poziomie. Na pierwszym planie przy białym stole siedzą Przewodniczący KRRiT i Członek KRRiT. W tel na ścianie widać monitor, na nim widoczni pozostali uczestnicy

Krajowa Rada zainicjowała to spotkanie, aby zachęcić nadawców publicznych do podjęcia działań programowych i pozaantenowych na rzecz edukacji medialnej.

Szczególną uwagą objęto tematykę dostarczania przez media praktycznej wiedzy o mechanizmach powstawania przekazów medialnych i sposobach ich rozpowszechniania. Rozmowy dotyczyły również coraz częstszych negatywnych zjawisk, takich jak fake newsy czy dezinformacja.

Projekty związane z tematyką edukacji medialnej mogą liczyć na wsparcie KRRiT. Organ będzie także zabiegać o pomoc dla tych inicjatyw ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rola mediów publicznych, wynikająca z ustawy o radiofonii i telewizji (art. 21 ust. 1a i art. 21 ust.2) oraz dynamiczny rozwój technologiczny w obszarze mediów elektronicznych, wskazują na potrzebę zaangażowania nadawców w  podniesienie kompetencji medialnych odbiorców.

Wkrótce Krajowa Rada przeprowadzi podobne spotkania z przedstawicielami środowisk naukowych i społecznych.

{"register":{"columns":[]}}