Gołdapscy strażacy zwycięzcami IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

31.08.2022

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi okazali się najlepsi podczas IV Turnieju Piłki Nożnej na trawie o Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, który został rozegrany 31 sierpnia 2022 roku na terenie boisk piłkarskich Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Piłkarze i strażacy stoją w szeregu, w tle bramka piłkarska

W zmaganiach sportowych wzięło udział 17 zespołów reprezentujących komendy miejskie
i powiatowe PSP województwa warmińsko–mazurskiego (Bartoszyce, Braniewo, Ełk, Elbląg, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Ostróda, Szczytno, Węgorzewo).

Najlepszym zespołem turnieju została reprezentacja gołdapskich piłkarzy, która wygrała ten pojedynek 4:0 i zdobyła Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Królem strzelców mistrzostw został Grzegorz Miecznik z Elbląga (9 bramek), najlepszym bramkarzem wybrano Krystiana Kraszewskiego z Iławy, a statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Dawid Paszkowski z Gołdapi.

Klasyfikacja najlepszych drużyn turnieju:

1. miejsce – KP PSP w Gołdapi,
  2. miejsce – KP PSP w Iławie,
  3. miejsce – KP PSP w Bartoszycach,
  4. miejsce – KM PSP w Elblągu.

Puchary, medale, statuetki i pamiątkowe dyplomy wręczał strażakom Zastępca Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Tomasz Ostrowski, Komendant Powiatowy PSP w Gołdapi - st. bryg. Wojciech Szczepanik oraz Wicestarosta Gołdapski - Pan Andrzej Ciołek.

/tekst: st. kpt. Michał Herman, zdjęcia: mł. asp. Łukasz Murawski – KP PSP Gołdap/