W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Prasowy KW PSP

Rzecznik Prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Grzegorz Różański Godziny pracy od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30

mł.bryg.Grzegorz Różański

WAŻNE: Informację o prowadzonych przez straże pożarne działaniach ratowniczych na terenie województwa, z uwzględnieniem priorytetów związanych z działaniami, całodobowo przekazują dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP
w Olsztynie pod numerem tel. 47 7319 520

Rzecznik Prasowy odpowiada wyłącznie na pytania dziennikarzy. Kontakt: 508 092 645.
Pozostałą korespondencję należy kierować do właściwych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Zasady dostępu do informacji publicznej przez osoby, które nie są dziennikarzami, są określone na naszej stronie w zakładce "Skargi i wnioski".

 

W sprawach wszelkich materiałów dotyczących danych statystycznych niezbędnych dla prac dyplomowych, licencjackich czy magisterskich oraz publikacji, jak również w sprawie ofert szkoleniowych, kredytowych itp.,  należy kontaktować się pisemnie z sekretariatem Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na adres
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - składanie pism i wniosków drogą elektronicznąadres skrytki ESP: /KWPSP_Olsztyn/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną, dane w zakładce kontakt.
Na miejscu akcji ratowniczej informację przedstawicielom środków masowego przekazu udzieli Kierujący Działaniem Ratowniczym (oznakowany odpowiednią kamizelką z napisem „KIERUJĄCY DZIAŁANIEM RATOWNICZYM”) lub osoba przez niego wyznaczona. W przypadku przybycia na miejsce zdarzenia rzecznika prasowego przejmuje on kontakt z dziennikarzami. Podczas akcji może być wyznaczone miejsce, w którym udzielane są regularnie informacje o przebiegu działań ratowniczych.

PAMIĘTAJ PRIORYTETEM DZIAŁAŃ RATOWNICZO-GAŚNICZYCH JEST POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM I ZLIKWIDOWANIE ZAGROŻENIA !!!
W sytuacji, kiedy zagrożenie nie jest opanowane, dowódca akcji może odmówić przekazywania informacji o przebiegu działań ratowniczo-gaśniczych.

Zakres udzielanych informacji dotyczy wyłącznie działań straży pożarnej, a w szczególności:
•    czasu zgłoszenia zdarzenia do jednostki straży pożarnej;
•    miejsca działań ratowniczych;
•    ilości uczestniczących w działaniach ratowniczych pojazdów ratowniczych i strażaków;
•    czasu trwania akcji ratowniczej;
•    podejmowanych przez strażaków działań;
•    liczby osób poszkodowanych i ewakuowanych przez strażaków.

Nie udzielamy informacji dotyczących:
•    przyczyn powstania zdarzenia;
•    stanu osób poszkodowanych i ich danych osobowych;
•    nazw firm i strat w przypadku prowadzenia działań w podmiotach gospodarczych;
•    działań innych służb i podmiotów.*

*Zasady udzielania informacji środkom masowego przekazu na podstawie Zasad współpracy jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego ze środkami masowego przekazu z dnia 22.11.2012 roku.

{"register":{"columns":[]}}