W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Helikopter wpadł do jeziora Tałty w Mikołajkach

06.07.2021

6 lipca 2021 r. o godzinie 9:34 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że do jeziora w Mikołajkach wpadł helikopter.

Mikołajki do jeziora Tałty wpadł śmigłowiec

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili informację ze zgłoszenia W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały wszystkie osoby lecące helikopterem, które zostały podjęte przytomne z  jeziora przez świadków zdarzenia i MOPR Mikołajki, po czym zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego.  Na miejsce działań została zadysponowana specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Mrągowa, Giżycka i Olsztyna.

Nurkowie zeszli pod wodę w celu wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu i ustalenia  dokładnej lokalizacji  śmigłowca oraz ewentualnego wycieku płynów eksploatacyjnych i paliwa. Po wydobyciu z wody, helikopter został zabezpieczony przez policję i przetransportowany na policyjny parking w Mrągowie.  Działania trwały ponad 9 godzin. 

 

Zdjęcia/tekst: mł. bryg. Rafał Melnyk

Zdjęcia (8)