W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje regionalne w Barczewie dotyczące projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej

08.06.2021

Kolejne konsultacje regionalne dotyczące projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się 8 czerwca br. w siedzibie OSP Barczewo (powiat olsztyński).

konsultacje regionalne dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

W rozmowach udział wzięli przedstawiciele OSP z siedmiu powiatów: olsztyńskiego, szczycieńskiego, nidzickiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i mrągowskiego. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Barczewa - Pan Andrzej Maciejewski. Do reprezentowania ochotniczych straży pożarnych zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP, przedstawiciele jednostek OSP będących w KSRG oraz niebędących w systemie.

Udział w spotkaniu wzięli samorządowcy łączący funkcje związane z ochotniczymi strażami pożarnymi, komendanci powiatowi i miejscy z powyższych powiatów oraz członkowie zespołu powołanego przez  Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Uwagi przekazane przez przedstawicieli zostaną przekazane Komendantowi Głównemu PSP w celu kontynuowania prac nad projektem.

Zdjęcia (4)