Kpt. Daniel Żamojtuk podwójnym Wicemistrzem Polski w narciarstwie biegowym

06.03.2023

Zdjęcie pamiątkowe

W dniach 4-5 marca odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków w biegach narciarskich na dystansie 50 i 25 kilometrów techniką klasyczną organizowanych w ramach 47. Międzynarodowego Biegu Piastów w Jakuszycach – Szklarskiej Porębie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentował kpt. Daniel Żamojtuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. Spisał się znakomicie. Na koronnym dystansie 50 kilometrów, w którym wystartowało w ramach Biegu Piastów aż 1600 zawodników, pośród strażaków zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Na kolejnym dystansie 25 kilometrów nasz reprezentant powtórzył wynik z dnia poprzedniego. Ponownie zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal i tym samym kpt. Daniel Żamojtuk został podwójnym Mistrzem Polski Strażaków w Narciarstwie Biegowym.