Odprawa dotycząca systemu ostrzegania i alarmowania
04.08.2026
W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie poświęcone funkcjonowaniu systemu ostrzegania i alarmowania po wydarzeniach w województwie lubelskim.
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Zbigniew Szczypiński spotkali się z przedstawicielami starostw powiatowych oraz miast na prawach powiatu, aby omówić funkcjonowanie systemu ostrzegania i alarmowania.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie:
- st. bryg. Andrzej Harhaj – Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
- mł. bryg. Kamil Kulas – Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego,
- mł. kpt. Bogumił Grynko – Zastępca Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki.
Podczas odprawy omówiono funkcjonowanie systemu ostrzegania i alarmowania oraz potrzebę jego stałego analizowania i doskonalenia. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy administracją publiczną i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców.
opracował: mł.bryg. Łukasz Wróblewski
zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki