W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowania Prezydenta Miasta Katowice

09.09.2021

Prezydenta Miasta Katowice Pan Marcin Krupa przekazał podziękowania Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu, za działania ratownicze z dnia 13 lipca 2021 r. związane z ewakuacją obozów harcerskich organizowanych w powiecie ostródzkim.

Podziękowania Prezydenta Miasta Katowice

Tego dnia wskutek nawałnicy, która przeszła w okolicy miejscowości Wenecja w powiecie ostródzkim, doszło do powalenia kilku drzew na obóz harcerski, na którym przebywało 171 osób, w tym 141 dzieci. Żaden z uczestników obozu nie odniósł obrażeń. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie z wyprzedzeniem przekazało informację o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ogłoszona została ewakuacja uczestników obozu. W kolejnych fazach akcji, działaniami kierowali m.in. st. bryg. Adam Jastrzębski, zastępca warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz st. kpt. Rafał Napiórkowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Ostródzie.

 

 /tekst KW PSP w Olsztynie, zdjęcia - KP PSP Ostróda/

 

 

Zdjęcia (4)