W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku

02.10.2020

30 września 2020 r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Giżycku odbyło się uroczyste  przekazanie obowiązków komendanta powiatowego PSP.

przekazanie obowiązków Komendantowi Powiatowemu PSP

Po złożeniu meldunku Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP - nadbryg. Tomaszowi Komoszyńskiemu, podniesiono flagę państwową oraz odegrano hymn. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia oraz awanse i wyróżnienia giżyckim strażakom, po czym bryg. Jacek Baczewski oraz mł. bryg. Tomasz Siemieniuk zameldowali Warmińsko-Mazurskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu odpowiednio zdanie i przejęcie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Po przekazaniu obowiązków głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali bryg. Jackowi Baczewskiemu za wkład w ochronę przeciwpożarową w powiecie giżyckim, złożyli życzenia oraz powitali przejmującego obowiązki mł. bryg. Tomasza Siemieniuka.

 

Przebieg służby bryg. Jacka Baczewskiego:

Bryg. Jacek Baczewski rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej 1 sierpnia 1995 r.
jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po zakończeniu nauki w lipcu 1999 r.   roku zajął stanowisko dowódcy sekcji w jednostce ratowniczo-gaśniczej KP PSP w Mrągowie.

1 grudnia 2003 r. został mianowany kierownikiem sekcji organizacyjno-kadrowej. Od 1 maja 2006 r. do 1 czerwca 2017 r. zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Szczytnie. W 2017 r. kierował także komendą powiatową PSP w Piszu. Stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku zajmował od 1 października 2017 r. do 30 września 2020 r.

W roku 2002 uzyskał tytuł magistra ochrony środowiska na Uniwersytecie Warmińsko– Mazurskim w Olsztynie, a w latach 2010 i 2012 ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej oraz zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W trakcie 25-letniej służby awansował na kolejne stopnie służbowe oraz został odznaczony:

  • Brązową oraz Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę,
  • Odznaką Jubileuszową Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

Przebieg służby mł. bryg. Tomasza Siemieniuka:

Przyjmujący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku, mł. bryg. Tomasz Siemieniuk, służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1997 roku jako słuchacz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, którą ukończył w 1999 r. Pierwszą jednostką organizacyjną w służbie stałej był ośrodek szkolenia PSP w Łapach, gdzie został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu, a od roku 2001 r. zajmował stanowisko specjalisty ratownika. W roku 2002 mł. bryg. Tomasz Siemieniuk przeniesiony został do Komendy Powiatowej PSP w Mońkach, gdzie pełnił służbę m.in. na stanowisku młodszego inspektora
i dowódcy zmiany, a w roku 2019 został mianowany na dowódcę jednostki ratowniczo-gaśniczej w Mońkach.

W 2009 r. ukończył magisterskie studia cywilne w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, a w 2013 r. studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych
z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Podczas dotychczasowej służby został odznaczony:

  •  Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,
  •  Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  •  Medalem Brązowym, Srebrnym i Złotym Za Zasługi dla Pożarnictwa ,
  •  Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża III stopnia.

Z dniem 1 października 2020 r., Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP powierzył mł. bryg. Tomaszowi Siemieniukowi pełnienie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Giżycku.

 

Opracowanie: Anna Jurewicz, KW PSP w Olsztynie

Zdjęcia: KP PSP Giżycko

Zdjęcia (3)