W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śnieg utrudniał działania medyków i strażaków w powiecie braniewskim

11.02.2021

11 lutego 2021 roku o godz. 03:33 służba dyżurna stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie z którego wynikało, że załoga zespołu ratownictwa medycznego potrzebuje pomocy. Medycy, którzy wezwani zostali do 81-letniej mieszkanki gminy Lelkowo, utknęli w zaspie śnieżnej. Działania na miejscu jako pierwsi rozpoczęli strażacy – ochotnicy z OSP Lelkowo. Z uwagi na brak przejezdności drogi gminnej, zalegające zaspy śnieżne oraz duży mróz, ratownicy nie mogli dotrzeć do starszej kobiety.

Na zdjęciu widać dwa samochody straży pożarnej oraz quad na gąsienicach użyty podczas dotarcia do osób potrzebujących

Z wykorzystaniem ciągnika rolniczego ratownik medyczny pokonał zaśnieżony i zasypany odcinek drogi  docierając do oczekującej na pomoc kobiety. Dodatkowo strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wykorzystali pojazd terenowy, którym przedzierali się poprzez okoliczne zaspy i pola dojeżdżając po kilku minutach do gospodarstwa.

81-letnia mieszkanka Giedawy została przetransportowana w asyście ratownika medycznego pojazdem pożarniczym do drogi gminnej, gdzie została przekazana załodze zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna. Całość działań obserwował obecny Wójt Gminy Lelkowo, który uruchomił również ciągnik wyposażony w pług.

Z uwagi na charakter zgłoszenie na miejsce skierowano również strażaków z KM PSP w Elblągu wyposażonych w quada na gąsienicach. Na szczęście interwencja służb okazała się skuteczna, a 81- letnia mieszkanka trafiła do szpitala.

Opracował: bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (5)