Spotkanie ze strażakami-sportowcami z województwa

06.07.2022

6 lipca 2022 r. Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Pan Artur Chojecki oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Tomasz Komoszyński ze swoim zastępcą st. bryg. Adamem Jastrzębskim, spotkali się z członkami kadry woj. warmińsko-mazurskiego w sporcie pożarniczym oraz z uczestnikami mistrzostw świata w triathlonie i kolarstwie górskim.

Sportowcy z Wojewodą i Komendantem Wojewódzkim

Wojewoda oraz komendant wojewódzki PSP pogratulowali i podziękowali sportowcom za trud włożony w przygotowania do startów, godne reprezentowanie naszego województwa i kraju na arenach sportowych oraz codzienną służbę pożarniczą.

Reprezentacja województwa, pod kierownictwem asp. sztab. Andrzeja Bickiego z KW PSP, w składzie:

9. ogn. Piotr Słapiński - KP PSP Gołdap,

podczas XXVIII Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w dniach 23-24 czerwca br. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, zdobyła trzecie miejsce w zespołowej klasyfikacji generalnej, natomiast w poszczególnych konkurencjach:

• drugie miejsce w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe, ustanawiając rekord województwa z czasem 25,88 sek.,
  • trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej w konkurencji pożarniczy tor przeszkód – 100 m,
  • trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

Asp. Przemysław Kierzenkowski został Mistrzem Polski w dwuboju pożarniczym oraz zwycięzcą konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, a st. asp. Przemysław Żydaczek zajął indywidulanie drugie miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód na 100 m.

W dniach 30 kwietnia – 7 maja br. w Portugalii odbyła się 14. edycja Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022, w której wzięło udział dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie:

1. sekc. Michał Kopeć – zdobył wicemistrzostwo świata strażaków w kolarstwie górskim MTB w kat. 30-39. Po powrocie z mistrzostw wziął udział w Maratonie MTB odbywającym się w Pasłęku na dystansie 46 km i zajął miejsce 4. w kat.  OPEN, a także uczestniczył w zawodach Milko Mazury - etap 4 zorganizowanych w Mikołajkach, gdzie zdobył 3 miejsce.
  2. mł. asp. Maciej Wiśniewski – zdobył tytuł mistrza świata strażaków w triathlonie kat. 20-29. W międzynarodowym ściganiu w Mistrzostwach Europy AG na dystansie olimpijskim zajął 2. miejsce w swojej kategorii, co czyni go wicemistrzem Europy w tej kategorii.  Również w tym roku wziął udział w Mistrzostwach Polski w sprincie, które odbyły się w Rzeszowie. Udało mu się wywalczyć Mistrzostwo Polski AG, dzięki czemu zakwalifikował się do mistrzostwa świata, które odbędą się w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wszyscy sportowcy zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi i nagrodami finansowymi.

/tekst: wydział organizacji i nadzoru , zdjęcia:  bryg. Andrzej Jankowski - KW PSP /