Strażak z naszego województwa Mistrzem Świata w triathlonie

02.12.2022

Strażak wbiega na metę mistrzostw świata.

Mł. asp. Maciej Wiśniewski z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej został Mistrzem Świata w triathlonie. Zawody odbyły w dniach 20-28 listopada w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mł. asp. Michał Wiśniewski osiągnął rewelacyjny wynik. W kategorii wiekowej M20-24 zwyciężył i zdobył złoty medal, uzyskując łączny czas 01:58:49 i tym samym ustanawiając nowy rekord życiowy na dystansie olimpijskim (40 km na rowerze, 1,5 km pływania i 10 km biegu). W kategorii open zajął 7 miejsce i był drugim Polakiem reprezentującym nasz kraj na tych mistrzostwach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: arch. KM PSP Olsztyn