Tragiczny w skutkach wypadek drogowy - pow. bartoszycki
18.09.2025
Kilka minut przed godziną dziesiątą 18 września doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w okolicy Górowa Iławeckiego – powiat bartoszycki. Z informacji, jaka wpłynęła do służb ratunkowych, wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe (kobieta i mężczyzna) oraz dwoje dzieci w wieku 3 lat i 3 miesięcy.
Do akcji ratowniczej zadysponowano samochody ratowniczo-gaśnicze i rozpoznawczo ratownicze z bartoszyckiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy pożarnicze z okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policję. Na miejsce działań ratowniczych udał się również mł. bryg. Krystian Masalski Komendant Powiatowy PSP w Bartoszycach.
Na miejscu zdarzeniowa strażacy zastali potężnie rozbity samochód osobowy, po uderzeniu w drzewo. Poza pojazdem znajdowali się przytomna kobieta oraz nieprzytomne trzyletnie dziecko z zachowanymi czynnościami życiowymi i trzymiesięczne nieprzytomne niemowlę bez czynności życiowych. W pojeździe znajdował się nieprzytomny mężczyzna.
Służby natychmiast przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanym. Podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową u niemowlaka, a dostęp do uwięzionego w samochodzie mężczyzny wykonali strażacy przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Równolegle pomocy udzielono kobiecie i trzylatkowi.
Niestety zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 30-letniego mężczyzny. Kobieta i trzylatek zostali zabrani do szpitali, a walka o życie niemowlaka trwała nadal. Po ponad półtoragodzinnej resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych dziecku. Lekarz stwierdził zgon.
W akcji ratowniczej udział wzięło 7 pojazdów straży pożarnej, 21 strażaków.
Droga w obrębie zdarzenia jest nadal zablokowana.
Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Różański, zdjęcia: KP PSP Bartoszyce