W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VIII Międzynarodowa Konferencja Pożary Wewnętrzne

04.10.2021

W dniach 4-5 października br. w Olsztynie pod Honorowym patronatem Komendanta Głównego PSP, nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Pożary Wewnętrzne. Przedsięwzięcie organizowane tradycyjnie przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Olsztynie zgromadziło 250 uczestników.

uczestnicy konferencji

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Tomasz Komoszyński oraz Prezes Oddziału SITP w Olsztynie mł. bryg. Szymon Kokot. Pierwszy wykład pt. „Kształtowanie ochrony przeciwpożarowej w świetle współczesnych wyzwań” wygłosił st. bryg. Ernest Ziębaczewski, Dyrektor Biura Przeciwdziałania Zagrożeniom KG PSP.

W tym roku tematyka Konferencji główne dotyczyła zagadnień związanych z nowymi technologiami m.in. pożarów garaży, pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi, zagrożenie pożarowe związane z magazynowaniem energii i fotowoltaiką. Osoby zainteresowane zarówno naukowymi, jak i praktycznymi aspektami problematyki ochrony przeciwpożarowej, poprzez udział w konferencji, miały okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i trendami we wspomnianej dziedzinie, jak też wziąć udział w realizowanych w ramach konferencji ćwiczeniach gaszenia baterii i paneli fotowoltaicznych.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}