W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VIII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Iława - Siemiany 2021 r.

05.09.2021

W dniach 5-7 września br. w Siemianach (powiat iławski) na jeziorze Jeziorak, odbyły się VIII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Iława – Siemiany 2021 r. W uroczystym otwarciu i zakończeniu wydarzenia wziął udział Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński.

Żeglarze na jachtach pływają po jeziorze

W zawodach wzięło udział 31 załóg.  Regaty odbyły się na jachtach typu Omega. O Puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa walczyła również reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej w składzie: sternik – st. bryg. Tomasz Ostrowski, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie oraz załoganci: bryg. Piotr Wlazłowski, Komendant Powiatowy PSP w Iławie i bryg. Paweł Pieńkosz, Komendant Powiatowy PSP w Piszu.  Strażakom nie udało się awansować do finału, ale w biegach eliminacyjnych, w których startowali trzy razy, zajęli odpowiednio 4,6 i 7 miejsce.

 Po pierwszym dniu zmagań żeglarskich wyłoniono 10 załóg, które w drugim dniu zawodów stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo. I oraz II miejsce na podium obronili liderzy ubiegłorocznych mistrzostw – kolejno Zakład Karny Iława IV i Zakład Karny Iława, a III miejsce przypadło załodze reprezentującej Zakład Karny w Nysie.  

Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

 

/tekst: Anna Jurewicz - KW PSP, zdjęcia: Służba Więzienna/

Zdjęcia (4)