W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Posła na Sejm RP i Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP u nowomiejskich strażaków

04.01.2022

4 stycznia 2022 r. Pan Robert Gontarz – Poseł na Sejm RP oraz st. bryg. Adam Jastrzębski - Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, wizytowali Komendę Powiatową PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Wizyta Posła RP i Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP u nowomiejskich strażaków

Podczas wizytacji Pan Robert Gontarz oraz st. bryg. Adam Jastrzębski dokonali przeglądu sprzętu i warunków lokalowych w tym nowo zakupionego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego MITSUBISHI L200 i pralnicy wraz z suszarką do prania i impregnacji ubrań specjalnych strażaków.

Po przeprowadzonym przeglądzie wizytujący spotkali się z funkcjonariuszami oraz pracownikami cywilnymi. W trakcie spotkania przedstawione zostały główne założenia ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz ustawy o ustanowieniu "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Złożono   podziękowania strażakom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i profesjonalizm podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz za wkład pracy włożony w utrzymanie jednostki i sprzętu.  

Po spotkaniu w Komendzie Powiatowej PSP,  Pan Robert Gontarz i  st. bryg. Adam Jastrzębski udali się na uroczystość przekazania samochodu pożarniczego i sprzętu pożarniczego jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Bratianie i w Mrocznie. 

 

tekst: st. bryg. Józef Dobies - KP PSP Nowe Miasto Lubawskie, zdjęcia: archiwum KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}