W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspieramy akcję #Szczepimy się transportując osoby starsze do punktów szczepień

Wspierając Narodowy Program Szczepień warmińsko-mazurscy strażacy transportują osoby starsze, które samodzielnie nie mogły dotrzeć do punktów szczepień. Straż pożarna to również działania społeczne zwiększające poziom bezpieczeństwa w regionie. Pierwsze transporty w województwie rozpoczęły się 26 stycznia 2021 roku i będą trwały aż do ostatniej osoby potrzebujące pomocy w dotarciu na szczepienia przeciw COVID-19.

Dwóch strażaków znosi osobę na wózku inwalidzkim po schodach. Wszyscy w maskach na twarzy

Od 8 do 12 lutego następujące powiaty wykonały transportu osób starszych na szczepienia. Były to powiaty: braniewski, bartoszycki, szczycieński, nowomiejski, piski, ostródzki, nidzicki i elbląski.

Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicze Straże Pożarne dysponują dużym potencjałem, który może zostać wykorzystany przy przeciwdziałaniu pandemi koronawirusa. W naszym województwie odbywa się około 5 takich transportów dziennie. Od chwili rozpoczęcia akcji odbyło się 47 takich wyjazdów w których przetransportowaliśmy 58 osób do punktu szczepień.

 

Zdjęcia (4)