W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie służby przez bryg. Małgorzatę Szmidt-Jeżewską

01.10.2020

Po 25. latach służby i pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej, w tym 15 lat działalności jako rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP, 30 września 2020 r.  na  emeryturę przeszła bryg. Małgorzata Szmidt-Jeżewska, naczelnik wydziału organizacji i nadzoru.  Z tej okazji  w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa, strażaków i pracowników cywilnych KW PSP oraz delegacji pionu organizacyjnego PSP województwa.

Na zdjęciu bryg. Małgorzata Szmidt-Jeżewska z kierownictwem KW PSP

Przebieg służby bryg. Małgorzaty Szmidt-Jeżewskiej:

5 grudnia 1994 r. na cywilnym stanowisku inspektora wojewódzkiego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie została zatrudniona Pani Małgorzata Szmidt-Jeżewska, magister filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a także specjalista organizacji i zarządzania w Europejskiej Akademii Biznesu w Poznaniu. Powierzone obowiązki służbowe dotyczyły przede wszystkim funkcji rzecznika prasowego.

Po 3. latach pracy cywilnej, w 1997 r., Małgorzata Szmidt-Jeżewska wstąpiła w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.  Początkowo zajmując stanowisko stażysty, w 1998 r. po ukończeniu studium oficerskiego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej awansowana została na stanowisko oficera pełniącego funkcję rzecznika prasowego komendanta wojewódzkiego PSP. W 2002 r. została powołana na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału organizacji i nadzoru. Od roku 2009 zadania rzecznika prasowego w komendzie wojewódzkiej PSP w Olsztynie przeniesione zostały do wydziału operacyjnego. Tym samym bryg. Jeżewska zakończyła okres 15 lat pracy i służby związanych bezpośrednio z działalnością rzecznika prasowego, za które była wielokrotnie wyróżniania i nagradzana m.in. przez Komendanta Głównego PSP oraz przedstawicieli środków masowego przekazu województwa.

W 2017 r.  bryg. Szmidt-Jeżewska została naczelnikiem wydziału organizacji i nadzoru.  Od tego czasu pełniła również funkcję kierownika komórki kontroli w komendzie wojewódzkiej.

Za swoje zaangażowanie w realizację zadań służbowych, osiągane wyniki oraz działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej bryg. Małgorzata Szmidt-Jeżewska była wielokrotnie odznaczana, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. 

Opracowanie: Anna Jurewicz, KW PSP w Olsztynie

Zdjęcia: st. kpt. Rafał Melnyk, KW PSP w Olsztynie

Zdjęcia (3)