W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zaproszenie na Apel Pamięci

11.09.2021

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. warmińsko-mazurskiego zaprasza strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej, a także ich rodziny na Apel Pamięci. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do rodzin strażaków poległych i tragicznie zmarłych. Uroczystość odbędzie się 11 września 2021 r. o godz. 18.30 przed siedzibą Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Olsztynie, u zbiegu ulic Niepodległości i Śliwy przy pomniku STRAŻAKOM POLEGŁYM W AKCJI. Podczas uroczystości zaplanowano m.in. zapalenie zniczy pod pomnikiem. 

Strażacy przy pomniku

11 września br. minie 20. rocznica  zamachu terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. W wyniku tej tragedii śmierć poniosło aż 343. strażaków.  

2021 rok to także rok dramatycznych wydarzeń w Europie i na świecie.   Podczas akcji ratowniczej w trakcie powodzi w Nadrenii Północnej Westfalii życie straciło pięciu strażaków ochotników, a w Turcji podczas zwalczania pożarów zginęła załoga samolotu gaśniczego. 

 

W sprawach organizacyjnych wyjaśnień udziela biuro ZOW ZOSP RP  tel. 89-5247040.