W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

60 strażaków PSP wesprze medyków Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie

01.04.2021

Strażacy w maseczkach ochronnych, stojący w dwuszeregu. W tle budynek KW PSP w Warszawie

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję w sprawie oddelegowania 60 strażaków PSP, posiadających uprawnienia ratowników medycznych, do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Strażacy będą pełnili dyżury od 1 kwietnia do 31 maja 2021 roku.

Jet to 32 strażaków z województwa mazowieckiego, oraz 28 strażaków ratowników medycznych z województw podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko–mazurskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego.

Do działań w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych jest łącznie 179 ratowników medycznych z PSP (w tym 60 do CSK MSWiA w Warszawie), którzy opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Strażacy będą opiekować się pacjentami chorymi na COVID-19. Zadaniem ratowników medyczny PSP będzie udzielaniem świadczeń zdrowotnych samodzielnie oraz pod nadzorem lekarza, w tym m. in.  obsługa respiratora, podanie lekarstw oraz podłączenie do kroplówki.

 

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie