Powrót

Odprawa podsumowująca działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone podczas pożaru lasu na granicy pow. wołomińskiego i mińskiego

22.06.2026

Zdjęcie przedstawia salę w remizie lub hali garażowej podczas konferencji. Na pierwszym planie widoczne są plecy uczestników siedzących na krzesłach – część z nich ma piaskowe mundury PSP, a część czarne ubrania z odblaskowymi napisami „STRAŻ”. W głębi znajduje się scena z prelegentami siedzącymi za stołem na tle czerwonej ścianki z logo Państwowej Straży Pożarnej. Nad sceną widoczny jest ekran prezentacyjny.

22 czerwca 2026 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy odbyła się odprawa służbowa podsumowująca działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone podczas pożaru lasu na granicy powiatów wołomińskiego i mińskiego.

W odprawie uczestniczyli:

  • Sekretarz Stanu w MSWiA Czesław Mroczek,
  • Komendant Główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek,
  • Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Artur Gonera wraz z zastępcą st. bryg. Maciejem Bieńczykiem,
  • I Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik,
  • Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego dh Antoni Jan Tarczyński,
  • przedstawiciele służb i instytucji wspierających działania PSP.

Podczas odprawy komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek omówił przebieg działań, zaangażowanie sił i środków oraz najważniejsze wnioski wynikające z akcji prowadzonej na przełomie maja i czerwca br. Zwrócono uwagę na skalę zdarzenia, konieczność sprawnej koordynacji działań oraz współdziałanie jednostek PSP, OSP i służb współpracujących.

Istotnym punktem odprawy było przekazanie podziękowań za zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczne współdziałanie podczas akcji. Sekretarz stanu w MSWiA Czesław Mroczek, wspólnie z komendantem głównym PSP nadbryg. Wojciechem Kruczkiem oraz mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Arturem Gonerą, przekazał podziękowania przedstawicielom 197 wyróżnionych jednostek, komponentów i instytucji zaangażowanych w działania.

Dziękujemy wszystkim strażakom PSP, druhnom i druhom OSP, funkcjonariuszom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących za zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.


Tekst: KG PSP
Zdjęcia i redakcja: mł. kpt. Karolina Jaworska - KW PSP w Warszawie

Zdjęcia (60)

{"register":{"columns":[]}}