W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Aby skutecznie komunikować się z naszym urzędem osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą:

 • napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, ul. Domaniewska 40, 02-672 Warszawa,
 • wysłać e-mail na adres: sekrtariatkw@mazowsze.straz.pl ,
 • elektronicznie za pomocą platformy ePUAP- adres strony internetowej http://www.epuap.gov.pl/ ,
 • zadzwonić przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: (22) 55 95 107,
 • spotkać się osobiście w pomieszczeniu przeznaczonym do obsługi interesantów w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40, na parterze przy wejściu głównym. Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie przyjmuje interesantów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30.

 

Informacja dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu i osób starszych:

 • Do wejścia głównego budynku Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40 w Warszawie można się dostać po schodach lub przy pomocy pochylni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (pochylnia znajduje się od strony parkingu wewnętrznego, wejście przez bramę od ul. Domaniewskiej 40).
 • Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parkingu wewnętrznym obok wejścia głównego, w pobliżu pochylni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (wjazd przez bramę od strony ul. Domaniewskiej 40).
 • Dla osób na wózkach inwalidzkich w budynku KW PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40 dostosowane architektonicznie są korytarze i pomieszczenia znajdujące się na parterze przy wejściu głównym.
 • W budynku znajdują się 2 windy, które znajdują się przy kancelarii po lewej stronie od wejścia głównego.
 • Dwie windy w budynku KW PSP w Warszawie posiadają gabaryty kabiny pozwalające na przewożenie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • W budynku na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Na każdym z pięter od 1 do 3 znajduje się jedna taka toaleta.
 • Kabiny wind mają gabaryty umożliwiające korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnością.
 • Osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu i osoby starsze przyjmowane są w pomieszczeniu przeznaczonym do obsługi interesantów w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40, na parterze przy wejściu głównym. Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie przyjmuje interesantów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30.

 

Informacja dla osób niewidzących lub słabowidzących:

Aby skutecznie załatwić sprawę w naszym urzędem osoby niewidzące lub słabowidzące mogą złożyć dokumenty, za pośrednictwem osób trzecich, w kancelarii Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40, na parterze przy wejściu głównym, przesłać dokumenty na adres e-mail sekretariatkw@mazowsze.straz.pl lub elektronicznie za pomocą platformy ePUAP- adres strony internetowej http://www.epuap.gov.pl/

 • Osoby niewidzące lub słabowidzące mogą umówić się na wizytę telefonicznie pod numerem tel. (22) 55 95 107 lub osobiście w kancelarii Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40, na parterze przy wejściu głównym.
 • Osoby niewidzące lub słabowidzące mogą spotkać się osobiście w pomieszczeniu przeznaczonym do obsługi interesantów w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40, na parterze przy wejściu głównym. Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie przyjmuje interesantów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30.

Materiały

Tekst łatwy do czytania
Tekst​_latwy​_do​_czytania​_KW​_PSP​_Warszawa.pdf 0.15MB