W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej-aktualizacja realizowanych on-line przez Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

11.01.2021

Logotyp Państwowej Straży Pożarnej na białym tle, pod spodem napis Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie oraz adres trony internetowej w kolorze czarnym.

Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
w Warszawie przedstawia planowane terminy szkoleń w formie on-line:

 

 • szkolenie inspektora ochrony przeciwpożarowej  pozwalające zdobyć wiedzę i kwalifikację
  z zakresu organizacji ochrony przeciwpożarowej, obowiązków osób fizycznych i prawnych organizacji i instytucji dotyczących zapobiegania pożarom i ich lokalizowania,
  podstawowych zasad zabezpieczania przeciwpożarowego urządzeń i instalacji, budynków, obiektów i terenów, zastosowanie urządzeń przeciwpożarowych, sprzętu pożarniczego
   i ratowniczego, ustalania przyczyn powstawania, rozprzestrzeniania się oraz ogólnych zasad gaszenia pożarów, zasad prowadzenia kontroli stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego.

 

Terminy szkoleń

 • 19.01-16.02.2021
 • 02.02-02.03.2021

 

 • szkolenie aktualizujące inspektora ochrony przeciwpożarowej, należy ukończyć w okresie ważności nabytych uprawnień inspektora ochrony przeciwpożarowej’’ (art. 4a ust. 4  ustawy o ochronie przeciwpożarowej).

 

Terminy szkoleń

 • 25-29.01.2021
 • 01-05.03.2021
 • 10-14.05.2021
 • 21.25.06.2021

 

Szkolenia w formie zdalnej są organizowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom szkolenia z uwagi na przedłużający się stan epidemii oraz zapewnienie możliwości uzyskania/przedłużenia uprawnień.

 

Uczestnicy szkoleń otrzymują dostęp do materiałów szkoleniowych zamieszczonych w Bazie Materiałów Dydaktycznych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, gdzie mogą zapoznać się z treściami kształcenia, przygotowanymi przez wykładowców ośrodków szkolenia.

 

Ponadto słuchacze szkoleń mają możliwość uczestnictwa w grupowych oraz indywidualnych konsultacjach on-line z wykładowcami z wykorzystaniem aplikacji ZOOM.

 

 

Opracowanie: Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
w Warszawie.